Envestio tulude deklareerimine

euro-870758_1920

Lugejad on küsinud ja sai lubatud, et kirjutan artikli Envestio tulude deklareerimisest. Vabandan, et ei jõudnud seda päris enne deklareerimisperioodi algust teha. Oleks teadnud, et see nii lihtne on – oleks vast tunnikese selleks juba ka varem leidnud.

Taavi Pertman on kirjutanud üldiselt ühisrahastusportaalide tulu deklareerimisest, mida võite soovi korral lugeda siit. Seetõttu keskendun hetkel ainult Envestiole.

Kahjuks ei saa ühislaenamise kaudu saadud intresse investeerimiskonto süsteemi alla kanda – see on mõeldud ainult väärtpaberitele. Seetõttu tuleb iga-aastaselt saadud intresside pealt tasuda tulumaksu.

Kuna Envestio on Eestis registreeritud ettevõte, siis märgitakse need tulud punktis 5.6 – Muud tulud, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud.

5.6

Registrikood ja nimi on siin välja toodud ja selle leiab ka Envestio allalaetavast aasta kokkuvõttest. Tulu liigiks tuleb määrata intress. Tulu summa leiab samuti Envestio kokkuvõttest.

Selleks tuleb minna oma Envestio konto avalehele: Dashboard ja vajutada nupule: See full stats.

See full stats

Seejärel avaneb leht, kus saab koostada väljavõtteid. Vali last year ja vajuta Download document. Avanevast Wordi doc-ist saad kogu vajaliku info deklaratsiooni jaoks.

Download document

Loodan, et teil on sellest abi. Esitatud info põhineb minu uurimistööl, loogikal ja kogemusel. Selleks, et 100% kindel olla, on mõistlik siiski ka Maksu- ja Tolliametiga otse konsulteerida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s