Kuidas palka juurde küsida?

agreement-3489902_1920

Suure jõuluostlemise juures on hea mõelda ka sissetulekute suurendamise peale. Mul on üle poole katseajast täis ja õige aeg hakata pidama plaani, kuidas palka juurde küsida. Ma olen selles täitsa roheline ja hea meelega kuulan soovitusi nendelt, kes on rohkem kogenud. Seekord tööle minnes pidasin oma elu esimese palgaläbirääkimise, siiani olin alati vastu võtnud, mis pakuti. Läbirääkimine toimus Messengeri teel ja kulges umbes järgmiselt:

Mina: “Aitäh, sain tööpakkumise kätte ja saaksin lepingu pärastlõunal allkirjastada. Kas palga suhtes hakkab lagi ette tulema või oleks brutopalgale 50 eurot kuus võimalik lisaks näpistada?”

Ülemus: “Tegelikult lagi ei ole ees, kuna koolituste ja eksami sooritamise järgselt ja tööstaazi pealt tuleb tasu juurde. Aga kas sa mõtled kohe praegu 50 eurot juurde?”

Mina: “Mõtlesin küll jah, aga kui edasipidi on võimalik tasu juurde saada, siis on praegu okei ka :)”

Ülemus: “Aga paneme ikka väikse lisa kohe juurde ja edaspidi vaatame juba muid arenguid. Väike avanss juba ette.”

Tore, et ülemus nii vastutulelik oli, aga ilmselgelt on mul selles vallas abi vaja (kuigi vähemalt nii palju creditit võin endale anda, et julgesin küsidagi). Järgmine kord tahaksin aga suuremat palgatõusu ja seetõttu pöördun ekspertide poole. Lõpetasin hiljuti raamatu Never Split the Difference: Negotiating As If Your Life Depended On It, mille kirjutas endine FBI panvangi läbirääkimiste pidaja Chris Voss. Seal on ka palju muud põnevat, kuid hetkel keskendun tema soovitustele palgaläbirääkimistes.

Kõikides läbirääkimiste situatsioonides tuleks esmalt kontrollida on hääletooni. Kasutada tuleks ühte nendest kolmest toonist:

  1. Hilisõhtune FM DJ hääl – rahulik, aeglane toon allapoole laskuvate lauselõppudega. See loob usalduse ja autoriteedi aura.
  2. Positiivne mänguline hääl – see peaks olema läbirääkimiste vaikimisi hääl. See jätab mulje hea iseloomuga inimesest, kellega on lihtne läbi saada. Oluline on seejuures olla lõdvestunud ja naeratada.
  3. Otsekohene ennast kehtestav hääletoon – seda peaks kasutama harva, kuna kutsub esile vastuhakkamist ja tagasilükkamist.

Chris Voss soovitab palgaläbirääkimiste puhul olla meeldivalt järjekindel mitterahaliste soodustuste osas. Kui ettevõttel ei ole võimalik pakkuda nt lisapuhkuse või kodustöötamise võimalust, võivad nad ise pakkuda välja selle kompenseerimiseks palgatõusu.

Selleks, et konkreetse numbri küsimise juures mitte liiga agressiivne tunduda, on kaks varianti:

  • kasutada eriti kõrget ankurpalka (a la sellise ametikoha peal seal ja seal ettevõtetes töötajad saavad 5000 eurot palka) ja siis küsida ise sellest allapoole.
  • küsida palgavahemikku (nt 2353-2765), kus alumise otsa number on see, mida tegelikult soovid. Mitte ümardatud ja paaritud numbrid jätavad mulje, et need on saadud põhjaliku analüüsi tulemusel.

Ära piirdu ainult uue läbiräägitud numbriga, vaid uuri kindasti ka, mis sinu juhi arvates on sinu ametikohal veel edukamaks saamise juures kõige olulisem. Ning pange paika järgmise palgatõusu mõõdikud. Muuda oma juht enda mentoriks ja selle läbi tekib tal ka isiklik huvi sinu edu vastu organisatsioonis.

Inimesed võtavad üldiselt suuremaid riske selleks, et vältida kaotust kui saada võite. Kui juht mõistab, mida ta võib kaotada oma tegevusetuse tõttu, on ta suurema tõenäosusega nõus selleks midagi ette võtma.

Kindlasti võib kasuks tulla ka palgaläbirääkimiste läbiharjutamine. Äripäeva Akadeemia koolitaja Arno Baltin soovitab seada kaks tooli üksteise vastu ja harjutada rollimängu, kus ühe tooli peal istudes võtad küsija ja teise tooli peal otsustaja rolli. See aitab läbi mõelda ka teise poole vajadused ja vastuargumendid. Lisaks mõistad sa, milliste teemade kohta oleks sul vaja rohkem infot, et oma seisukohti toetada. Palganumbri edasi-tagasi põrgatamisest on olulisem see, et mõlema poole vajadused saaksid kaetud.

Millised on olnud sinu kogemused palgaläbirääkimistel?

Advertisements

1 thought on “Kuidas palka juurde küsida?

  1. Lisaks ka sellise mõtte, et kui kohe alguses soovitud palka ei saa, siis tasub väga konkreetselt leppida kokku järgmine aruteluaeg ja täpsustada (kirjalikult), millised oskused/tegevused tuleks teha selleks, et palgatõus oleks võimalik. Kui tööandja ei oska midagi täpselt välja tuua või ei ole avatud ka edaspidise palgatõusu suhtes siis on signaal käes, et tuleks uut kohta otsida.

    Liked by 2 people

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s